Loading...
Ta-jemná řeč stromů a rostlin 2020-04-05T16:41:52+00:00

Ta-jemná řeč stromů

Věnováno vrbě

Jak už možná mnozí z vás víte, stromy jsou mi velmi blízké a jeden z těch nejbližších je právě stará vrba nedaleko mého domova…

Jmenuje se prostě „Lesní“

A je k mání v těchto rozměrech

  • 60 x 40
  • 70 x 50
  • 80 x 60
  • 100 x 80

Cena od 1700,- Kč

Realizované obrazy

Ty největší mají 100 x 100 cm. Zleva JASAN – BOROVICE – VRBA – ZÁŘIVÁ (rododendron).

Autorské mandaly stromů a rostlin

Setkala jsem se s podobnými obrazci v překrásné knize Duch v rostlinách (Der Geist in den Pflanzen) od německého badatele a fotografa Sirtara Bruna Hahna.

Sirtaro zde mluví o účincích těchto rostlinných geometrií na lidskou mysl, duši a fyzické tělo. Tyto obrazce můžeme připodobnit homeopatické léčbě. Čím vyšší potence, tím vyšší vibrace. Takže pokud si prohlédnete obrazce pozorněji, jistě poznáte, které v sobě nesou vyšší nebo nižší vibraci. Nemusíte o tom příliš přemýšlet, ucítíte to…

Zvu Vás tímto na cestu.

Stromy

posvátná geometrie stromů

Rostliny a květiny

Posvátná geometrie rostlin a květin

Kolekce stromových mandal

čtvercové originální pohlednice v prodeji

velikost 12 x 12 cm, sada 10 ks

(jasan, lípa, lípa zimní, borovice, cedr, buk, dub, olivovník, modřín, javor)

Mám doma PÁR obrazů, které spolu vedou tajemné hovory. Nejsou to obrazy jen tak ledajaké, vznikly v dílně mé kamarádky TaMarArt. Jsou vskutku živé a promlouvají k mému nitru. Cítím, jak proměňují prostor ve mně i kolem mně. Jsou to rozložené paprsky Světla, léčivé a živoucí. Obnovují v člověku řád a prohlubují citlivost, otevírají a obnažují srdce. Vedou nenásilně naši pozornost z vnějšku do nitra.

Jana Šťastná, Bohéma Woman

Mandaly Marcely Sabolové jsou zpracováním obrazu stromů, květin nebo jiné části přírody – tato tajná zpráva vetkaná do zářící mandaly mluví o intenzivním spojeni se vším živým kolem nás, co je ve své podstatě velice příjemné a obohacující. Obrazy posvátné geometrie jsou obzvlášť  silné, sycené krásou z každodenního života a jakoby ve svém ponětí nekonečné. Každý den v nich najdu něco nového, nový úhel, krásu na-novo nebo novou bytost, která se do té doby úspěšně ukrývala před mým zrakem. Jsou zdrojem neustálé radosti a harmonie, která z nich přímo tryská do prostoru jako i k obyvatelům.

Vanda Procházková, Radio Bohemia